Pondělí 7. srpna

Úterý 8. srpna / Památka sv. Dominika, kněze

Středa 9. srpna / Svátek sv. Terezie Benedikty od Kříže, panny a mučednice, patr. Evropy

• 6.45 hodin – Ranní chvály ve farním kostele v Kralupech

Čtvrtek 10. srpna / Svátek sv. Vavřince, jáhna a mučedníka

Pátek 11. srpna / Památka sv. Kláry, panny

Po mši svaté se koná adorace s možností přistoupit ke svátosti smíření.

Sobota 12. srpna

• 16.00 hodin – Mše svatá v Holubicích. Pravidelná bohoslužba s nedělní platností, která se koná každou 2. sobotu v měsíci.

Neděle 13. srpna / 19. neděle v mezidobí

• 9.30 hodin – Mše svatá ve farním kostele v Kralupech

Modlete se také růženec za ukončení války na Ukrajině.

Svátek Proměnění Páně, 6. srpna 2023

• Dnes od 19 h se v kostele pomodlíme DMC – nešpory. Následovat bude krátká adorace a svátostné požehnání.
  • V úterý se při večerní mši svaté pomodlíme DMC – nešpory. Je možné si stáhnout DMC do mobilu, nebo si přisednout k někomu, kdo má aplikaci staženou.
  • V úterý po mši svaté setkání s katechety. Přijít mohou i ti, kteří by s katechezí rádi pomohli – viz více informací ve slovu kněze.
  • Ve středu se v 6.45 pomodlíme DMC – ranní chvály.
  • Ve čtvrtek se přede mší sv. ve Velvarech pomodlíme růženec – začátek v 17.30. Nevím zda budu přede mší svatou k dispozici ke slavení svátosti smíření, protože je možné, že budu mít předtím ještě setkání s místním panem starostou.
  • V pátek po mši svaté v Kralupech bude cca půl hodinová adorace.

Výlety v nadcházejících dnech

Prázdninový čas, zvláště v době, kdy jsem ve farnosti nový, je obdobím, kdy mám více volného času. Pokud by zde byly děti, mládež, rodiče, kteří by chtěli některý den vyrazit na výlet (třeba krátký), na kole, pěšky…, nebo na inlajny, nebo do bazénu, nebo na bowling, nebojte se na mě obrátit, velmi rád se připojím, případně dotyčné pozvu.

Společná sportovní aktivita

Abych se nestal brzy „příliš důstojným“, potřebuji se také hýbat. A to je příležitost ke společnému sportování. Pokud jsou zájemci, kteří by chtěli vytvořit společenství, které by pravidelně chodilo hrát jednou za týden florbal, malý fotbal…, rád se připojím.
V Českém Brodě jsme začali pořádat na podzim florbalový turnaj pro farnosti a v létě turnaj malé kopané. Bylo by dobré, kdybychom dali dohromady jak tým mládeže, tak tým dospělých (zatím se nám nedařilo nacházet dostatečný počet soupeřů 😊).
Pokud by chtěl sportovat jednotlivec, rád zajdu pravidelně, nebo třeba jen příležitostně na squash, nebo na tenis.