Tříkrálová sbírka 2021

Do průběhu sbírky v roce 2021 zasáhla pandemie nemoci covid-19 a v souvislosti s ní přijatá opatření. Vzhledem ke zhoršení situace a celostátnímu zpřísnění restrikcí, rozhodlo vedení Charity Česká republika, že po dobu trvání pátého stupně PES koledníci nevyjdou. V případě návratu do 4. stupně PES je Charita Kralupy nad Vltavou připravena na koledování.
Koleda ale zrušena není!
Přesouvá se do on-line prostředí – proto přivítejte virtuální koledníky
a přijměte online požehnání.

Tříkrálovou sbírku můžete podpořit darem do ON-LINE kasičky.
Podporu pro Charitu Kralupy nad Vltavou je třeba zadat v druhém kroku on-line kasičky (Pomáhejte přímo u vás) výběrem položky Kralupy nad Vltavou FCH (VS: 77701917). Podrobný návod jak přispět na Tříkrálovou sbírku prostřednictvím ON-LINE kasičky najdete ZDE.
Tříkrálovou sbírku je možné podpořit i bankovním převodem na tříkrálový sbírkový účet: 66008822/0800.
Pro přispění Charitě Kralupy nad Vltavou uvádějte variabilní symbol 77701917.
Více o Tříkrálové koledě on-line najdete také na stránkách Charity Kralupy nad Vltavou.

Děkujeme.

Domov pro rodiče v nouzi

Podpořte projekt Charity Kralupy nad Vltavou a pomozte postavit domov pro rodiče bez střechy nad hlavou. Přispět můžete pomocí sbírky na www.donio.cz/SocialniBytyUhy

Sociální bydlení znamená finančně dostupné bydlení. Jedná se o byty s regulovaným nájemným, které je maximálně 4 000 Kč/měsíc. Zároveň nevyžaduje složení počáteční kauce, což bývá základním problémem.

Peníze budou použity na dofinancování výstavby 6 sociálních bytů 50 m2 v obci Uhy nedaleko Kralup nad Vltavou, které budou pro rodiče v nouzi. Jedná se o klidnou lokalitu, přímo u domu je autobusová zastávka a naproti krásná a opravená školka.
Projekt je zčásti zainvestovaný a již je schválené stavební povolení. Z částky 18 mil. se podařilo získat již 12 mil.
Tento projekt již podpořili: IROP, obec Uhy, obec Nelahozeves, Charita Kralupy nad Vltavou, Tříkrálová sbírka.
Další informace o projektu ZDE.

Adopce na dálku

Díky Vašim příspěvkům a darům můžeme podpořit chlapce z Indie. Jmenuje se Roshan Kathkari a je mu 17 let. Jeho snem je stát se policistou a pomáhat lidem. Jeho rodina by si nemohla dovolit nechat ho studovat, ale díky nám se mu jeho přání možná splní.

Jakoukoliv částku můžete buď poslat na transparentní účet 115-9930280257/0100, případně vložit v hotovosti na pobočce Komerční banky (stačí na pokladně nahlásit vklad na transparentní účet „Michal Žyrek“). Svůj příspěvek můžete také kdykoliv předat manželům Žyrkovým a oni jej za Vás rádi na účet vloží. Kontaktovat je můžete na telefonním čísle 739 588 244 nebo na e-mailu michal.zyrek@apha.cz.

Zdeněk Zumr

Chcete podpořit našeho ministranta Zdeňka, který je nyní studentem Teologického konviktu v Olomouci? Zdeněk před několika lety utrpěl vážný úraz pravé ruky, takže musel podstoupit několik závažných operací. Následkem byla dlouhotrvající pracovní neschopnost bez možnosti výdělku. Teď se rozhodl pro duchovní dráhu. Cesta to je jistě náročná už také proto, že Zdeněk rozhodně nemá dostatek finančních prostředků. Pastorační rada odsouhlasila poskytnutí příspěvků na ubytování, stravování, zdravotní pojištění a školní potřeby z prostředků farnosti.

Pokud jste ochotní se na této pomoci podílet, můžete svůj finanční příspěvek zaslat na číslo účtu farnosti 463612329/0800 pod variabilním symbolem 111. Pokud nemáte založený účet, můžete příspěvek v hotovosti předat P. Františkovi Masaříkovi.