Naši bohoslovci

Chcete podpořit naše bohoslovce při jejich studiu? Zdeněk Zumr před několika lety utrpěl vážný úraz pravé ruky, takže musel podstoupit několik závažných operací. Následkem byla dlouhotrvající pracovní neschopnost bez možnosti výdělku. Teď se rozhodl pro duchovní dráhu. Cesta to je jistě náročná už také proto, že Zdeněk rozhodně nemá dostatek finančních prostředků. Druhým bohoslovcem je Petr Převrátil, který po absolvování konviktu v Olomouci nastupuje do prvního ročníku semináře v Praze. Pastorační rada odsouhlasila poskytnutí příspěvků na ubytování, stravování, zdravotní pojištění a školní potřeby z prostředků farnosti pro oba naše bohoslovce.

Pokud jste ochotní se na této pomoci podílet, můžete svůj finanční příspěvek zasílat na číslo účtu farnosti 463612329/0800 pod variabilním symbolem 111. Pokud nemáte založený účet, můžete příspěvek v hotovosti předat panu faráři.

QR platba:

číslo farního účtu:

variabilní symbol:

Adopce na dálku

Díky Vašim příspěvkům a darům můžeme podpořit chlapce z Indie. Jmenuje se Roshan Kathkari a je mu 18 let. Jeho snem je stát se policistou a pomáhat lidem. Jeho rodina by si nemohla dovolit nechat ho studovat, ale díky nám se mu jeho přání možná splní.

Jakoukoliv částku můžete buď poslat na transparentní účet 115-9930280257/0100, případně vložit v hotovosti na pobočce Komerční banky (stačí na pokladně nahlásit vklad na transparentní účet „Michal Žyrek“). Svůj příspěvek můžete také kdykoliv předat manželům Žyrkovým a oni jej za Vás rádi na účet vloží. Kontaktovat je můžete na telefonním čísle 739 588 244 nebo na e-mailu michal.zyrek@farnostkralupy.cz.

QR platba:

Děkujeme, že pomáháte potřebným.

Domov pro rodiče v nouzi

Podpořte projekt Charity Kralupy nad Vltavou a pomozte postavit domov pro rodiče bez střechy nad hlavou. Přispět můžete pomocí sbírky na www.donio.cz/SocialniBytyUhy

Sociální bydlení znamená finančně dostupné bydlení. Jedná se o byty s regulovaným nájemným, které je maximálně 4 000 Kč/měsíc. Zároveň nevyžaduje složení počáteční kauce, což bývá základním problémem.

Peníze budou použity na dofinancování výstavby 6 sociálních bytů 50 m2 v obci Uhy nedaleko Kralup nad Vltavou, které budou pro rodiče v nouzi. Jedná se o klidnou lokalitu, přímo u domu je autobusová zastávka a naproti krásná a opravená školka.
Projekt je zčásti zainvestovaný a již je schválené stavební povolení. Z částky 18 mil. se podařilo získat již 12 mil.
Tento projekt již podpořili: IROP, obec Uhy, obec Nelahozeves, Charita Kralupy nad Vltavou, Tříkrálová sbírka.
Další informace o projektu ZDE.