Pomoc obci Stebno

Bouře, která se 24. června prohnala Českem, napáchala značné škody také v obci Stebno na Podbořansku, která leží na území plzeňské diecéze (farnost Lubenec). V obci došlo ke škodám na domech, automobilech, zeleni a byla poškozena i střecha kostela sv. Jana Křtitele. Maximální pomoc je nyní směřována na Moravu, proto jsme se rozhodli jít proti proudu a pomoci obci Stebno. Navíc to jsou téměř naši sousedé. Za naši farnost bude věnována nedělní sbírka z 18. července 2021 právě na pomoc do této oblasti.

Zdroj fota: Římskokatolická farnost Lubenec / P. Richard Polák

Pokud byste chtěli Vy sami za sebe poslat nějaký příspěvek na pomoc lidem postiženým v obci Stebno, níže najdete čísla účtů, kam můžete posílat svoji pomoc:

Město Kryry – příspěvky na obec Stebno na účet č. 1927481/0100 do textové poznámky uveďte STEBNO.
Diecézní charita Plzeň – veřejná sbírka, do které je možné přispívat libovolnou částkou na účet č. 277850809/0300, variabilní symbol 246.
Nadační fond Dominanty – příspěvek na opravu kostela sv. Jana Křtitele ve Stebně na účet č. 212356826/0300, variabilní symbol 070677.
Informace najdete také na stránkách Diecéze plzeňské.

Pomoc jižní Moravě zasažené tornádem

Milí farní přátelé,
šokováni rozsáhlými škodami způsobenými přírodní katastrofou, která postihla dne 24. 6. 2021 jih Moravy, jsme se rozhodli poslat 10.000 Kč na účet Diecézní charity Brno z transparentního účtu farnosti. Tento účet slouží k zasílání příspěvků na „naše“ (adoptované) děti v Indii. Momentálně je na účtu mírný nadbytek, proto jsme se rozhodli pomoci našim krajanům. Pevně věříme, že proti tomuto kroku nemáte žádných výhrad.

Zdroj fota: Deník.cz / Iva Haghofer

Pokud byste chtěli Vy sami za sebe poslat nějaký příspěvek na pomoc lidem postiženým tornádem, níže najdete čísla účtů, kam můžete posílat svoji pomoc:

Diecézní charita Brno – veřejná sbírka, do které je možné přispívat libovolnou částkou na účet č. 4211325188/6800, variabilní symbol 2002, nebo formou dárcovské SMS. Na číslo 87 777 lze poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS DCHB 30, 60 nebo 90 podle částky, kterou chcete přispět.
Český červený kříž – možnost přispět libovolnou částkou na účet č. 333999/2700, variabilní symbol 2101.

Tříkrálová sbírka 2021

Do průběhu sbírky v roce 2021 zasáhla pandemie nemoci covid-19 a v souvislosti s ní přijatá opatření. Vzhledem ke zhoršení situace a celostátnímu zpřísnění restrikcí, rozhodlo vedení Charity Česká republika, že po dobu trvání pátého stupně PES koledníci nevyjdou. V případě návratu do 4. stupně PES je Charita Kralupy nad Vltavou připravena na koledování.
Koleda ale zrušena není!
Přesouvá se do on-line prostředí – proto přivítejte virtuální koledníky
a přijměte online požehnání.

Tříkrálovou sbírku můžete podpořit darem do ON-LINE kasičky.
Podporu pro Charitu Kralupy nad Vltavou je třeba zadat v druhém kroku on-line kasičky (Pomáhejte přímo u vás) výběrem položky Kralupy nad Vltavou FCH (VS: 77701917). Podrobný návod jak přispět na Tříkrálovou sbírku prostřednictvím ON-LINE kasičky najdete ZDE.
Tříkrálovou sbírku je možné podpořit i bankovním převodem na tříkrálový sbírkový účet: 66008822/0800.
Pro přispění Charitě Kralupy nad Vltavou uvádějte variabilní symbol 77701917.
Více o Tříkrálové koledě on-line najdete také na stránkách Charity Kralupy nad Vltavou.

Děkujeme, že pomáháte potřebným.

Domov pro rodiče v nouzi

Podpořte projekt Charity Kralupy nad Vltavou a pomozte postavit domov pro rodiče bez střechy nad hlavou. Přispět můžete pomocí sbírky na www.donio.cz/SocialniBytyUhy

Sociální bydlení znamená finančně dostupné bydlení. Jedná se o byty s regulovaným nájemným, které je maximálně 4 000 Kč/měsíc. Zároveň nevyžaduje složení počáteční kauce, což bývá základním problémem.

Peníze budou použity na dofinancování výstavby 6 sociálních bytů 50 m2 v obci Uhy nedaleko Kralup nad Vltavou, které budou pro rodiče v nouzi. Jedná se o klidnou lokalitu, přímo u domu je autobusová zastávka a naproti krásná a opravená školka.
Projekt je zčásti zainvestovaný a již je schválené stavební povolení. Z částky 18 mil. se podařilo získat již 12 mil.
Tento projekt již podpořili: IROP, obec Uhy, obec Nelahozeves, Charita Kralupy nad Vltavou, Tříkrálová sbírka.
Další informace o projektu ZDE.

Adopce na dálku

Díky Vašim příspěvkům a darům můžeme podpořit chlapce z Indie. Jmenuje se Roshan Kathkari a je mu 17 let. Jeho snem je stát se policistou a pomáhat lidem. Jeho rodina by si nemohla dovolit nechat ho studovat, ale díky nám se mu jeho přání možná splní.

Jakoukoliv částku můžete buď poslat na transparentní účet 115-9930280257/0100, případně vložit v hotovosti na pobočce Komerční banky (stačí na pokladně nahlásit vklad na transparentní účet „Michal Žyrek“). Svůj příspěvek můžete také kdykoliv předat manželům Žyrkovým a oni jej za Vás rádi na účet vloží. Kontaktovat je můžete na telefonním čísle 739 588 244 nebo na e-mailu michal.zyrek@apha.cz.

Zdeněk Zumr

Chcete podpořit našeho ministranta Zdeňka, který je nyní studentem Teologického konviktu v Olomouci? Zdeněk před několika lety utrpěl vážný úraz pravé ruky, takže musel podstoupit několik závažných operací. Následkem byla dlouhotrvající pracovní neschopnost bez možnosti výdělku. Teď se rozhodl pro duchovní dráhu. Cesta to je jistě náročná už také proto, že Zdeněk rozhodně nemá dostatek finančních prostředků. Pastorační rada odsouhlasila poskytnutí příspěvků na ubytování, stravování, zdravotní pojištění a školní potřeby z prostředků farnosti.

Pokud jste ochotní se na této pomoci podílet, můžete svůj finanční příspěvek zaslat na číslo účtu farnosti 463612329/0800 pod variabilním symbolem 111. Pokud nemáte založený účet, můžete příspěvek v hotovosti předat P. Františkovi Masaříkovi.