Pondělí 22. ledna

Neděle 28. ledna / 4. neděle v mezidobí

• 8.00 hodin – Mše ve Velvarech

3. neděle v mezidobí, 21. ledna 2024

• V tomto týdnu jsem na dovolené. V případě naléhavé potřeby služby kněze se můžete obracet na R.D. Petera Kováče, administrátora ve farnosti Neratovice – 736 185 154
  • Dnes od 18.30 na faře setkání mládeže.
  • V pondělí pravidelná výuka náboženství dětí předškolního věku a první třídy.
  • V úterý od 10 h pořádá Komunitní centrum Mosty v kavárně Rígrovka setkání pěstounů.
  • V úterý se z důvodu mé dovolené nekoná ani ministrantská schůzka, ani náboženství pro dospělé.
  • Ve středu se nekoná výuka náboženství dětí, které učí otec Martin. Náboženství s Ivou Žyrkovou, pro skupinu VIII. a IX. třídy se koná v pravidelný čas.
  • Ve čtvrtek od 14.30 na faře setkání seniorů. Více u pana Josefa Tobiáše.
  • Ve čtvrtek od 19:30 společenství modlitby a sdílení ve Veltrusech v kostele a následně u Nováků.
  • V pátek od 15.30 bude pravidelné PDO. Děti se sejdou na faře a pod vedením Simony Hrňákové a Kláry Palasové budou vytvářet hromničky. Materiál je pořízený. Hromničky budou děti zdobit pro naše seniory. Proto zvu děti k hojné účasti, aby se ozdobilo co nejvíce svíček-hromniček.
  • V pátek od 17.30 bude mše svatá. Hlavním celebrantem bude R.D. Ludvík Pfeifer, kněz na odpočinku ve Staré Boleslavi. Po mši svaté bude také adorace a otec Ludvík bude k dispozici ke slavení svátosti smíření.
  • V sobotu je možné vyrazit společně do Krušných hor na běžky. Zveme vás na celodenní výlet na běžkách do Krušných hor. Informace u Jana Nováka tel. 776272685.

Farní kaple a další místnosti

Ve čtvrtek večer mi přišlo vyjádření R.D. Radka Tichého, člena liturgické komise. Jak biskup, tak liturgická komise souhlasí se zřízením farní kaple zasvěcené sv. Ritě z Cascie i s návrhem, jak bude vypadat. Proto se v nejbližších dnech znovu pustíme do jejího budování. Začne se dělat osvětlení, vymaluje se stěna a bude se dělat svatostánek. Rovněž se pořídí oltář. Znovu připomínám, že je možné podpořit budování farní kaple i finančně a to jak buď přímo otci Martinovi, nebo poslat peníze na účet a napsat, že je to na kapli.
Rovněž se začalo s opravou místnosti, kde dříve pracoval Michal Žyrek. Ta se stane učebnou pro náboženství. Třetí místnost se stane klubovnou – v tomto týdnu se tam začnou instalovat první herní prvky – terč, televize… I zde je nadále možné podpořit finančně koupi herních prvků. Všem dosavadním dárcům mockrát děkuji!

Sbírka z neděle 14. ledna: 5 050 Kč.
Sbírka byla vykonána na potřeby farnosti.

Finanční dar je možné poslat také na bankovní účet farnosti. Přehled variabilních symbolů pro příspěvky najdete na webu farnosti v sekci kontakty.

Modlete se také růženec za ukončení válek a mír v celém světě.