Nastal advent, který je příležitostí, abychom se zastavili, ztišili a přehodnotili svůj vztah s Bohem. Současná koronavirová pandemie nám vzala možnost zúčastnit se duchovních obnov či exercicií a musíme se tomu přizpůsobit, ačkoliv to není příliš komfortní. Ovšem lockdown a vládní opatření, která padla, se nemohou stát výmluvou pro to, abychom nechali zahálet náš duchovní život, nýbrž celá současná situace je výzvou k tomu, abychom nepolevovali. Proto jsme se rozhodli pro Vás připravit duchovní obnovu online.

Projekt duchovní obnovy online nese název 4 ADVENTNÍ MEETINGY a má za cíl spojit mladé lidi (a nejen je) k zamyšlení nad tím, jak moc nás Bůh miluje, ale také nad tím, jak hřích narušuje náš vztah s Ním, kdo je Ježíš Kristus jako Spasitel nebo jak se nechat Ježíšem vést ve svém životě.

Každou adventní neděli vytvoříme živé společenství, v němž budou mít zúčastnění možnost se aktivně zapojit do programu skrze aplikaci Zoom. Program bude tvořen modlitbouduchovním slovemzamyšlenímchválamidiskuzísvědectvím či přímluvami

Zapojit se může kdokoliv. Celá rodina, mládežnické společenství či  jednotlivci. U nás neexistují hranice. Všichni jsme Boží děti. Myslíme, že je důležité trávit čas s Bohem a s důvěrou mu předložit všechny naše radosti, sny, touhy a přání, ale také naše vnitřní zápasy, pády a trápení. A čím více jsme  ve spojení s Kristem, tím více Kristus proměňuje naše životy. Tím více žijeme. „Nežiju už já – Kristus žije ve mně!“ (Gal 2,20)

Adventní duchovní obnovu a k zamyšlení povedou jáhen Jiří Dyčka, kněz Marek Orko Vácha, kaplan pro mládež v Karlovarském kraji Marek Bonaventura Hric nebo Jan Poláčik z brněnského společenství Brno Worship. Programem vás provedou Kateřina Odvodyová a Albín Augustín Balát. Důležitou součástí tohoto programu budou také chvály, které povedou mladí lidé z různých společenství.

Jak se zúčastnit?

Účast na této akci je zdarma a je potřeba se zaregistrovat prostřednictvím formuláře, který naleznete zde. Před každým meetingem vám na email budou zaslány informace k průběhu s odkazem na připojení k Zoom konferenci. Předem avizujeme, že je vhodné mít nainstalovanou aplikaci Zoom na svém PC, mobilu či tabletu. Víme, že jsou zde i někteří Signálníci užívající Linux, ti mohou aplikaci též stáhnout, ale doporučíme také rozšíření pro prohlížeč Mozilla Firefox.

Informace o tomto projektu naleznete na našem webu nebo facebooku, popř. Vám je zodpoví Petr Steinbauer (PetrST) nebo Albín Augustín Balát (Klukvkristu007).

Naším úkolem je hledat Boží království a On nám přidá všechno ostatní, co potřebujeme. Pojďme do toho společně!

Za realizační tým PetrST a Klukvkristu007