Podpořte v rámci kostelní sbírky 27. 2. humanitární pomoc PRO UKRAJINU.

Prohlášení České biskupské konference k aktuální situaci na Ukrajině z 24. února 2022:

Čeští a moravští biskupové jednoznačně odsuzují ruskou agresi na Ukrajinu a vyjadřují svou plnou podporu Ukrajině.

Rozhodli, že tuto neděli použijeme při bohoslužbách mešní formulář „V době války nebo rozvratu“ spolu s II. eucharistickou modlitbou „O smíření“, obsažené v Českém misálu, a vyhlašují kostelní sbírku, která bude tuto neděli věnována na pomoc Ukrajině.

Ve spolupráci s Charitou ČR nabízejí humanitární pomoc potřebným a vnitřně vysídleným na Ukrajině i těm, kteří uprchnou do naší země. Zároveň prosí věřící, aby se zapojili do konkrétní pomoci případným uprchlíkům.

Připojují se k výzvě papeže Františka a prosí, aby v den Popeleční středy věřící nabídli své posty a modlitby za Ukrajinu.

Mons. Jan Graubner
předseda České biskupské konference


Svou podporu můžete provést také kdykoliv příspěvkem
na účet číslo 55660022/0800 s variabilním symbolem 104.