V neděli 3. října P. Mgr. František Masařík požehnal arménský památník obětem genocidy v podobě křížového kamene v Husově parku v Kralupech nad Vltavou. Památník byl odhalen ve středu 15. září 2021 za účasti iniciátora projektu Telmana Nersisjana, arménského velvyslance Ašota Hovakimijana, kardinála Dominika Duky, starosty města Marka Czechmanna a dalších hostů. Tento památník bude připomínat největší zločin na civilním obyvatelstvu v první světové válce, kterým byla genocida, při které bylo Turky vyvražděno 1,5 milionu Arménů. Každoročně si 24. dubna arménská komunita po celém světě tuto událost připomíná a nyní si ji bude připomínat i u nás v Kralupech nad Vltavou.

Iniciátorem celého projektu je Telman Nersisjan, rodák z Arménie, který ale celý svůj život žije v Kralupech nad Vltavou. Jeho rodiče uprchli ze země zmítané válkou v roce 1993, když mu bylo pouhých osm měsíců. Pan Nersisjan nechal dílo na své náklady v Arménii vyrobit, následně zajistil jeho transport a umístění v kralupském parku.

« z 2 »

Foto: Anička Guthrie