Vážení návštěvníci Noci kostelů

Letošní ročník provází opět nejistoty a obavy z nemoci covid. Velmi si vážíme toho, že díky vám je Noc kostelů tolik oblíbená. Letos více než kdy jindy dbáme na bezpečný průběh akce. Ve snaze předejít potížím bychom vás chtěli poprosit o vzájemnou ohleduplnost a respektování aktuálních opatření.

Mnoho z vás je očkovaných, mnoho z vás se testuje, ale…

• Pamatujte na dezinfekci rukou. Prostory, kam vcházíte, jsou vybaveny dezinfekčními prostředky. Prosíme, používejte je. Maximálně omezte fyzický kontakt a pokud možno se nedotýkejte nikoho a ničeho.
  • Mějte po celou dobu řádně nasazený respirátor, chirurgickou roušku, či nanoroušku. Víme, že je to nepohodlné a omezující, ale především v uzavřených prostorách je tato ochrana nutná. Jde o akt ohleduplnosti.
  • Je nutné dodržovat vzájemné rozestupy mezi sebou. Smyslem je zabránit shlukování návštěvníků na jednom místě. Prosíme, netvořte zástupy, ale snažte se o dodržování bezpečné vzdálenosti od ostatních.
  • Tak jako všude, kde se setkávají lidé, mějte u sebe doklad o  platném negativním testu na SARS-COV-2, potvrzení o prodělaném onemocnění, či potvrzení o očkování. Chceme bezpečí pro všechny.

Děkujeme za pochopení a podporu. Věříme, že společně dosáhneme úspěšného průběhu akce.

zdroj: www.nockostelu.cz

Informační materiál Podmínky realizace  jednotlivých typů programů
v rámci Noci kostelů 2021
, který najdete u každého kostela najdete v elektronické podobě ZDE.