Prožijte období adventu společně s námi, dopřejte si chvilku pohody
a zastavení, při poslechu hudby v některém z kostelů naší farnosti

Využijte další příležitost, po Noci kostelů, kdy se mohou při kulturní akci v kostele potkat praktikující i nepraktikující katolíci společně s ostatními věřícími i nevěřícími.

Těšíme se na setkání s vámi.

Přehled koncertů

24. 12. 2021
od 15.15 hod.
Kralupy nad Vltavou
Odpoledne Štědrého dne s místní scholou
(Šimon Family Band)

Termíny a rozsah koncertů se mohou měnit v závislosti na situaci spojené s epidemií COVID 19.
Aktuální informace sledujte na této stránce.

Vstupné na koncerty je dobrovolné a veškeré získané finanční příspěvky budou použity na pomoc potřebným.
Konkrétně budou finanční prostředky použity na pokrytí části nákladů za studium našich dvou bohoslovců z Kralup.

Účast na koncertech je možná při splnění platných opatření stanovených Vládou ČR.
Návštěvník musí doložit RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem starý max. 72 hodin nebo potvrzení o očkování proti onemocnění COVID-19 (od poslední dávky musí být min. 14 dní) nebo laboratorně potvrzené prodělání onemocnění covid-19 (platí 180 dní od prokázání nákazy).
Všichni účastníci koncertů musí sedět a mít mezi sebou rozestupy 1,5 metru.
Po celou dobu je povinnost mít v kostele ústa a nos zakryté respirátorem nebo chirurgickou rouškou.

Advent začíná v římskokatolické církvi v předvečer neděle, která je nejbližší 30. listopadu, a končí 24. prosince odpoledne. Letos advent začíná v předvečer neděle 28. listopadu.
Advent je pro křesťany začátkem nového liturgického roku.

Název je odvozený od latinského adventus = příchod. Křesťané se v tomto období připravují na příchod Ježíše o Vánocích, ale pamatují i na jeho druhý příchod na konci časů.

V adventním období jsou vždy čtyři neděle. První je zaměřená na Kristův druhý příchod na konci světa s výzvou, aby byl na něj člověk připraven. Druhá a třetí neděle představuje postavu Jana Křtitele, který vyzývá k obrácení srdce a ohlašuje Kristův příchod. Tématem čtvrté adventní neděle jsou již události, které bezprostředně předcházejí Ježíšovu narození v Betlémě. Pro toto období se rozšířil zvyk zapalovat postupně svíce na adventním věnci, každou adventní neděli o jednu navíc. To může také připomínat blížící se příchod Krista, který je světlem ve tmě. Zelený kruhový věnec také může naznačovat na věčnost a Boha (nemá začátek a konec).

V období adventu se nehrají a nezpívají koledy. Ty patří až do období Vánočního, které začíná 24. prosince večer.

Během adventních koncertů vystoupí:

varhaník

Vojtěch Hrňák